dźwig Częstochowa

osłony do maszyn budowlanych

Odpowiednio dobrane osłony do maszyn

Wszyscy wiemy jak ważne jest bezpieczeństwo i zachowanie standardów BHP. Do ich zapewnienia, przy pracy maszyn, konieczne jest zamontowanie różnego rodzaju osłon. Takie właśnie osłony do maszyn mają zapewnić zarówno bezpieczeństwo, jak i komfort pracy. Obecnie ich stosowanie jest powszechne i obowiązkowe, a oferta na rynku bardzo szeroka. Stosowanie wszelakiego rodzaju osłon nie tylko pomoże uniknąć wypadków w pracy, ale też przedłuży czas wykorzystania maszyn, gdyż nie będzie się do nich dostawał brud czy kurz. Osłony różnią się między sobą materiałem z jakiego są wykonane, elastycznością oraz przeznaczeniem do różnego rodzaju maszyn. Decydując się na wybór, należy uwzględnić wszystkie aspekty. Czy osłona będzie chronić element ruchomy czy stały? Czy będzie narażona na działanie czynników zewnętrznych, a może czynników chemicznych? Wszystko to ma kluczowe znaczenie, gdyż tylko właściwie dobrana osłona będzie spełniała swoją rolę. Taka, która osłoni dźwig Częstochowa, a właściwie jego konkretne części, nie zawsze sprawdzi się w maszynie przemysłowej i odwrotnie.

Ochrona maszyn budowlanych

Szczególnym rodzajem osłon są osłony harmonijkowe. Każdy producent osłon harmonijkowych dostarcza na rynek wiele ich rodzajów. Jednak ich podstawowa budowa to ramka prowadząca,  poszycie i ramka końcowa. Te trzy elementy stanowią niejako trzon każdej takiej osłony. Ze względu na swoją budowę, ich głównym zadaniem jest ochrona ruchomych części/elementów maszyny, dlatego też ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Stosuje się je do ochrony poszczególnych części np. w koparko-ładowarkach, skoczkach, ale to jedynie kilka z przykładów. Osłony służą zarówno do ochrony małych jak i dużych elementów maszyn. Mają zastosowanie również do całych ich części, czy też pojedynczych elementów. Bardzo często wykorzystuje się np. osłony do siłowników, które narażane są na wszelakie uszkodzenia. Ich zastosowanie można znaleźć tak naprawdę w każdej dziedzinie. W przypadku maszyn budowlanych można wyróżnić chociażby osłonę do siłownika pneumatycznego.

Przeznaczenie maszyn budowlanych sprawia, że są w szczególny sposób narażone na zabrudzenia, kusz i pył, dlatego też stosowanie osłon pozwoli uniknąć wszelkich niepożądanych   napraw i przestojów w pracy.