dźwig Częstochowa

wózki widłowe

Wózki widłowe na budowie

Budownictwo jest branżą, która nie jest w stanie obejść się bez odpowiednich narzędzi i urządzeń. Wśród nich wyróżniają się wózki widłowe. Ułatwiają one codzienną pracę na placu budowy. Te zwrotne maszyny są w stanie sprawnie przenosić ładunki i odciążać ludzi w tych kwestiach. Niemniej jednak, aby praca była bezpieczna i efektywna, trzeba zadbać także o przeglądy i dobrej jakości części do wózków widłowych. Bez okresowych napraw, gdzie wykorzystywane są odpowiednie części zamienne Clark, nie ma mowy o sprawnej i bezpiecznej pracy na budowie.

Zalety wykorzystywania wózków widłowych

Przenoszenie materiałów, to główne zadanie wózka widłowego. Worki z cementem, pustaki, belki stalowe czy palety z cegłami, to materiały nieustannie potrzebne na budowie. Dzięki wózkom nie ma konieczności przenoszenia pojedynczo ciężki elementów przez człowieka. Jest to bowiem niepraktyczne i niebezpieczne dla zdrowia. Wózki zmniejszają znacznie ryzyko urazów pracowników oraz uszkodzeń materiałów. Należy przy tym zadbać, aby części do wózków widłowych Linde, w szczególności widły, były w nienagannym stanie.

Nie można zapominać, że wózki widłowe są wszechstronne. Mają bowiem o wiele więcej funkcji niż tylko przenoszenie ładunków. Prace usprawniają różne akcesoria i osprzęt. Chwytaki, haki czy podnośnik pomagają w realizacji różnorodnych prac na placu budowy.

Wydawać by się mogło, że urządzenia mechaniczne na placu budowy oznaczają zwiększone ryzyko wypadków. Jednak jest zupełnie odwrotnie. Odpowiednio zaprojektowane systemu ostrzegawcze i sprawne hamulce minimalizują ryzyko wypadków. Warunkiem bezpieczeństwa są jednak części do wózków BT, które pracują prawidłowo.

Oszczędności dzięki wózkom widłowym

W budownictwie czas, to pieniądz. Dzięki wózkom widłowym prace związane z transportem wewnętrznym są wykonywane szybciej. To w prosty sposób przekłada się na skrócenie czasu realizacji projektu.

Koszty pracy są wysokie. Wynagrodzenia i świadczenia socjalne obciążają pracodawców. Przekładają się także na finalny koszt usług budowlanych. Automatyzacja pewnych procesów pozwala zredukować zatrudnienie, a tym samym koszty. Taniej jest zainwestować w markowe części Linde do wózka widłowego. Jeden operator w wózku widłowym wykona pracę sprawniej i szybciej niż kilku pracowników ręcznie.

Rynek maszyn budowlanych rozwija się nieustannie, w odpowiedzi na potrzeby branży. Dzięki temu również wózki widłowe można kupić w wielu wielkościach i modelach. Dzięki temu można je dostosować do konkretnych potrzeb placu budowy. Im lepsze dopasowanie, tym bardziej efektywna praca. W konsekwencji praca jest wykonywana szybciej i taniej. Natomiast odpowiednie osłony do maszyn chronią pracowników i maszynę.